Rd bistrica domzale...

Obvestila, novice, pohvale, pritožbe ...

Moderator: bully

Rd bistrica domzale...

OdgovorNapisal/-a Jolly » 25 Avg 2008 10:36

Torej odprl sm temo o tej RD, kajti zanimajo me nekatere "podrobnosti".
Namrec veliko je ze bilo govora po raznih forumih o t.i. "novem zakonu" v povezavi z ribolovnimi rezimi, a skoraj da nic pod muharskimi deli.
Tako da me pac par stvari sedaj matra in sicer, tudi na strani od omenjene druzine je zapisano da njihovi interni akti ne veljajo vec, tako da se mi tu pojavi vprasanje glede revirjev ki so bili pred tem "rezervirani" le za clane omenjene druzine.
Torej se mogoce da sklepati da je po "novem" dovoljen ribolov tudi na teh revirjih z dnevnicami?
Z stalisca krapolova vem da so bile spremembe (npr. prej si kot turist smel loviti na eno palico, sedaj na dve tako kot clani in kot je zapisano v zakonu) ampak mene zanima seveda muharjenje.
Namrec v RD B.D. imajo se kar nekaj zanimivih manjsih vod poleg Kamniske bistrice in sicer Pšata (gre za lep potok), Nevljica (prav tako lep potocek pol postrvi), Radomeljska ter Dolska mlinščica (se en potocek z veliko postrvi ter klena)..., pa se kaj se bi naslo.
Torej ce je ta "zmeda" novega zakona komu kaj bolj jasna z besedo na dan :)
Uporabniški avatar
Jolly
Znani ostrižek
Znani ostrižek
 
Prispevkov: 397
Pridružen: 16 Sep 2007 10:58

Re: Rd bistrica domzale...

OdgovorNapisal/-a Matija » 25 Avg 2008 14:27

Jolly napisal/-a:Torej odprl sm temo o tej RD, kajti zanimajo me nekatere "podrobnosti".
Namrec veliko je ze bilo govora po raznih forumih o t.i. "novem zakonu" v povezavi z ribolovnimi rezimi, a skoraj da nic pod muharskimi deli.
Tako da me pac par stvari sedaj matra in sicer, tudi na strani od omenjene druzine je zapisano da njihovi interni akti ne veljajo vec, tako da se mi tu pojavi vprasanje glede revirjev ki so bili pred tem "rezervirani" le za clane omenjene druzine.
Torej se mogoce da sklepati da je po "novem" dovoljen ribolov tudi na teh revirjih z dnevnicami?
Z stalisca krapolova vem da so bile spremembe (npr. prej si kot turist smel loviti na eno palico, sedaj na dve tako kot clani in kot je zapisano v zakonu) ampak mene zanima seveda muharjenje.
Namrec v RD B.D. imajo se kar nekaj zanimivih manjsih vod poleg Kamniske bistrice in sicer Pšata (gre za lep potok), Nevljica (prav tako lep potocek pol postrvi), Radomeljska ter Dolska mlinščica (se en potocek z veliko postrvi ter klena)..., pa se kaj se bi naslo.
Torej ce je ta "zmeda" novega zakona komu kaj bolj jasna z besedo na dan :)


Po zadnjih informacijah, so revirji še kar samo za Člane RD, kako je to mogoče ne vem. Sicer pa je očitno v SLO vse možno, ob zadnjem poginu rib se še prijava na policijo ni predala pa čeprav je 1 tona rib manj :(
Lep pozdrav in dober prijem, Spletni portal namenjen vijačenju http://www.ribicija.info, Forum namenjen vijačenju http://www.forum.ribicija.info
Uporabniški avatar
Matija
Administrator foruma
Administrator foruma
 
Prispevkov: 4329
Pridružen: 17 Nov 2005 09:04
Kraj: Ljubljana
Član RD: RD Kocevje

Re: Rd bistrica domzale...

OdgovorNapisal/-a Jolly » 25 Avg 2008 14:39

Hmm..., tudi sam sm slisal podobno "zgodbo" , vendar upal da me bo kdo razveselil z boljso novico:(
Res skoda ker mi namrec tako dolska mlinscica kot psata teceta prakticno pred nogami (ne ena ne druga oddaljene od doma vec kot 1.5km) in sploh mlinscica od kraja Klece do Dolskega je krasna ko je vodostaj umirjen :(
Jah bo pa treba popihat na K.B., malo me muci revir 25 visje od kamnoloma, sam verjetno voda se ni lovna, glede na zadnje kolicine padavin ta vikend.
Drugace pa matic, K.B. od R26 je ponovno polna rib, namrec ob lasnkih poplavah je notri odneslo ogromno stevilo sarenke z bliznje ribogojnice (govorilo se je tudi o stevilki 2t) tako da se mi zdi da se je "luknja" od pogina kar zapolnila, zal pa je to se vedno malo nadomestilo namesto potock, a teh je "baje" polno se v R25.
Uporabniški avatar
Jolly
Znani ostrižek
Znani ostrižek
 
Prispevkov: 397
Pridružen: 16 Sep 2007 10:58

Re: Rd bistrica domzale...

OdgovorNapisal/-a Gaijin121 » 25 Avg 2008 14:47

A lahko vprašam s kje si? Ker se mi dozdeva da sva skoraj soseda. Drugače pa K.B še ni lovna in bo treba še kak dan počakat da se zbistri.
Sedaj pa se skrivam v Ribčah.
Gaijin121
Ikra
Ikra
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Avg 2008 11:50
Kraj: Dol pri Ljubljani

Re: Rd bistrica domzale...

OdgovorNapisal/-a Jolly » 25 Avg 2008 14:49

Dol pri Lj., tocneje Zajelse... shifty
Pa ti?
Uporabniški avatar
Jolly
Znani ostrižek
Znani ostrižek
 
Prispevkov: 397
Pridružen: 16 Sep 2007 10:58

Re: Rd bistrica domzale...

OdgovorNapisal/-a Matija » 25 Avg 2008 15:05

In na koncu bosta ugotovila, da sta soseda :wink: KB pa je vsekakor polna čudovitih rib. Glede RD pa nimam komentarjev, nekateri zakone jemljejo po svoje :(
Lep pozdrav in dober prijem, Spletni portal namenjen vijačenju http://www.ribicija.info, Forum namenjen vijačenju http://www.forum.ribicija.info
Uporabniški avatar
Matija
Administrator foruma
Administrator foruma
 
Prispevkov: 4329
Pridružen: 17 Nov 2005 09:04
Kraj: Ljubljana
Član RD: RD Kocevje

Re: Rd bistrica domzale...

OdgovorNapisal/-a Gaijin121 » 25 Avg 2008 15:11

Matija car clap clap clap clap clap clap clap clap -prav si uganu.

Ja res sva skor soseda. Jst sm tud iz dola.

Jolly, pa a ti kej loviš na Savi?
Sedaj pa se skrivam v Ribčah.
Gaijin121
Ikra
Ikra
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Avg 2008 11:50
Kraj: Dol pri Ljubljani

Re: Rd bistrica domzale...

OdgovorNapisal/-a Matija » 25 Avg 2008 15:38

Gaijin121 napisal/-a:Matija car clap clap clap clap clap clap clap clap -prav si uganu.

Ja res sva skor soseda. Jst sm tud iz dola.

Jolly, pa a ti kej loviš na Savi?


Slovenija je majhna ni kaj. Dober prijem obema :D
Lep pozdrav in dober prijem, Spletni portal namenjen vijačenju http://www.ribicija.info, Forum namenjen vijačenju http://www.forum.ribicija.info
Uporabniški avatar
Matija
Administrator foruma
Administrator foruma
 
Prispevkov: 4329
Pridružen: 17 Nov 2005 09:04
Kraj: Ljubljana
Član RD: RD Kocevje

Re: Rd bistrica domzale...

OdgovorNapisal/-a Jolly » 25 Avg 2008 15:54

Ne na nasem koncu save ne lovim, nism ravno navdusen nad "cistoco" in vonjem vode v nasem okolisu.

On topic: bi bil kdo zaintereseran tekom tega tedna za muharjenje na K.B. ? Revir 25 ali 26?
Namrec bi mi kar prav prisla druzba kaksnega bolj vescega muharja od mene, ki sm sele na zacetku poti te tehnike.
Uporabniški avatar
Jolly
Znani ostrižek
Znani ostrižek
 
Prispevkov: 397
Pridružen: 16 Sep 2007 10:58

Re: Rd bistrica domzale...

OdgovorNapisal/-a scukinho » 25 Avg 2008 17:50

Rešitev za te tvoje potočke niti ni tako komplicirana - včlanitev v RD. :D
Uporabniški avatar
scukinho
Vsem znana ščuka
Vsem znana ščuka
 
Prispevkov: 686
Pridružen: 15 Jul 2007 22:27

Re: Rd bistrica domzale...

OdgovorNapisal/-a Gaijin121 » 25 Avg 2008 19:18

Ja sam Pšato in Kamniško Bistrico (ki je sedaj še Motnica) ima ena družina, Dolska Mlinščica (in Sava) je pa pod drugo družino. In, a če se zdej odpovedat enim vodam da bo lahko v drugih lovil? Ne vem zakaj morjo ljudje tolk komplicirat: sej mamo vsi isti namen in verjetno en iz, recimo Brežic, ki bi prišel lovit na Mliščico (ki je rezervirana), nebi glih lovil z dinamitom al pa štromom samo zato ker ne lovi na svojim koncu.
Sedaj pa se skrivam v Ribčah.
Gaijin121
Ikra
Ikra
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Avg 2008 11:50
Kraj: Dol pri Ljubljani

Re: Rd bistrica domzale...

OdgovorNapisal/-a Jolly » 25 Avg 2008 19:40

K.B., dolska mlinscica ter psata so vse pod isto Rd, kot ze naslov teme pove RD bistrica domzale :wink:
Tu je direkten link do komplet ribolovnega okolisa omenjene druzine: http://www.rd-bistrica-domzale.si/KartaRD1.pdf
Uporabniški avatar
Jolly
Znani ostrižek
Znani ostrižek
 
Prispevkov: 397
Pridružen: 16 Sep 2007 10:58

Re: Rd bistrica domzale...

OdgovorNapisal/-a Gaijin121 » 25 Avg 2008 19:48

Ja pol pa res ni problema. Včlaniš se v Bd, pa loh loviš povsod, za Savo ti pa tko ni.
Sedaj pa se skrivam v Ribčah.
Gaijin121
Ikra
Ikra
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Avg 2008 11:50
Kraj: Dol pri Ljubljani

Re: Rd bistrica domzale...

OdgovorNapisal/-a Jolly » 25 Avg 2008 19:52

Imam v planu vclanitev v RD a sm zaenkrat se v precepu ali RD bistrica Domzale (ta mi ustreza predvsem ker je blizu, a me moti malo samo gospodarjenje) ali pa RD Kocevje (tu mi je pa kar vsec gospodarjenje, a mi je malo dalec).
Uporabniški avatar
Jolly
Znani ostrižek
Znani ostrižek
 
Prispevkov: 397
Pridružen: 16 Sep 2007 10:58

Re: Rd bistrica domzale...

OdgovorNapisal/-a Gaijin121 » 25 Avg 2008 20:35

Loh loviš na raub, brez karte...Sam to je potem adrenalinski šport, če te bodo dobil al pa ne. Mam enga znanca k tko lovi, in hod na Zbilje na res kr en zabačen kraj, samo da ga nebi kdo dobu. 10 min peš hod, pa po neki zarasli hosti, pa še potem cvika da ga nebi dobili...Da ne omenim da potem še nič ne ujame, ker je na tako zanič placih. Pol je pa že boljš riskirat 15e pa lovit kot človek.
Sedaj pa se skrivam v Ribčah.
Gaijin121
Ikra
Ikra
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Avg 2008 11:50
Kraj: Dol pri Ljubljani

Re: Rd bistrica domzale...

OdgovorNapisal/-a Gaijin121 » 26 Avg 2008 19:31

[quote="Jolly"
On topic: bi bil kdo zaintereseran tekom tega tedna za muharjenje na K.B. ? Revir 25 ali 26?
Namrec bi mi kar prav prisla druzba kaksnega bolj vescega muharja od mene, ki sm sele na zacetku poti te tehnike.[/quote]

Lahko bi šel jst s tabo sam nebi muharu, ampak vijaču. Sam tko za družbo-če si za.
Sedaj pa se skrivam v Ribčah.
Gaijin121
Ikra
Ikra
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Avg 2008 11:50
Kraj: Dol pri Ljubljani


Vrni se na Muharski forum

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron

x