Katastrofa na Soči

Obvestila, novice, pohvale, pritožbe ...

Moderator: bully

Katastrofa na Soči

OdgovorNapisal/-a klemen11 » 18 Apr 2011 14:57

Tole sem napsial zato da boste vedeli kakšna je trenutna situacija na delu soče malo nad Tolminom in nižje dol.Zaradi izkopavanja proda na temu delu struge spira glino ki so jo odkrili z kopanjem,struga je čisto spremenjena včasih je bilo tukej veliko drstišče lipana in soške postrvi...
Še slike(sliken iso moje,nisem imel digitalca seboj,slike so iz strani rd tolmin)
Slika
Slika
Slika
včasih je bil tale kamen,vsaj del njega pod vodo:
Slika
Tukej je bla plitvina in drstišče,trenutno stanje je pa tako:
Slika
klemen11
Popularni smuč
Popularni smuč
 
Prispevkov: 513
Pridružen: 06 Jul 2009 17:57
Kraj: bovec
Član RD: Tolmin

Re: Katastrofa na Soči

OdgovorNapisal/-a Nace » 19 Maj 2011 22:29

Ne poznam revirja, tudi iz slik ne morem sklepati kakšno je območje, kjer je povzročena škoda. Kljub vsemu temu pa mislim, da bi vse ribiške družine morale preusmeriti pozornost na resnične probleme in ne samo na par brzic, kjer struga ni več takšna kot je bila.

Ampak dobro..za oddaljitev od lastnih problemov in težav je vedno potrebno nekje poiskati drug problem.

Sam sem ljubitelj narave, a menim, da takšni posegi v okolje ne škodijo razmnoževanju ribjih vrst v vodah. Morda so to res bila dobra mesta za drst, a (če se lahko tako izrazim) življenje že najde pot.

Sporočilo nikakor ne leti na RD Tolmin, je samo moje osebno mnenje glede takšnih stvari.
Ščuka preži v grmu. :)
Uporabniški avatar
Nace
Že videna mladica
Že videna mladica
 
Prispevkov: 234
Pridružen: 11 Maj 2009 08:00
Kraj: Vuhred (RD Radlje)


Vrni se na Muharski forum

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron

x