Pijavke na bolenu/ribah

veda o ribah ...

Moderator: nejcG

Pijavke na bolenu/ribah

OdgovorNapisal/-a tolkki » 18 Maj 2012 13:11

Me pa še ena stvar zanima. Ta bolena, ki sem ga dobil (82 , 59 cm)sta imela polno pijavk, ta velik jih je imel jih tud znotraj v gobcu. Koliko le te vplivajo na življenje rib, in če te ostanejo dlje časa gor, ali so le določen čas in ali je to značilno le za določene ribe al vse? Ker potočnice, ki sem jih dobil isti dan niso imele nič. Hvala za odgovore
tolkki
Znani ostrižek
Znani ostrižek
 
Prispevkov: 377
Pridružen: 29 Okt 2009 20:33

Re: Pijavke na bolenu/ribah

OdgovorNapisal/-a nejcG » 18 Maj 2012 13:24

Jaz sem že ulovil kar nekaj potočnic s pijavkami. Bolen je pa skoraj standard da jih ima na sebi in ne vem zakaj. Če je le možno pijavke z nožem odstranim in ribo spustim nazaj v vodo brez teh ''zajedalcev''...
Tudi mene zanima če pijavke ribam škodijo. think
Nazadnje sem dobil potočko okoli 25cm, je imela na sebi pijavke. Ko sem jo spustil je zgledala bolana, zadrževala se je v plitvini in se nikamor ni premaknila. Izčrpana zaradi pijavke, premalo krvi? Nekaj je po mojem sigurno na tem...
Uporabniški avatar
nejcG
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 2815
Pridružen: 21 Avg 2007 08:40
Član RD: RD Radlje

Re: Pijavke na bolenu/ribah

OdgovorNapisal/-a dioniz » 18 Maj 2012 13:56

Tema premaknjena. :wink:

Tudi na ščuki sem opazil pijavke venda v majhnih količinah. Zdaj, če to ribo pokonča nisem siguren, ker ko se napije se spusti :roll:
Slika

once you pop, you can't stop ;)
Uporabniški avatar
dioniz
Administrator foruma
Administrator foruma
 
Prispevkov: 4719
Pridružen: 18 Apr 2006 01:06
Kraj: Koper-Olmo
Član RD: Koper

Re: Pijavke na bolenu/ribah

OdgovorNapisal/-a dolido » 18 Maj 2012 14:01

Jaz redno pijavke opazim predvsem v spomladanskem času pri potočni postrvi, poleti in jeseni pa jih je manj, mislim da zadeva ni nevarna, vsaj v smislu da bi riba poginila, verjetno pa se lahko na ta način prenese kakšna bolezen????
Uporabniški avatar
dolido
Znani ostrižek
Znani ostrižek
 
Prispevkov: 359
Pridružen: 26 Okt 2008 20:18
Kraj: Polzela

Re: Pijavke na bolenu/ribah

OdgovorNapisal/-a Matija » 18 Maj 2012 14:39

Jaz to doživljam vsako leto na začetku muharske sezone in pa tja do sredi junija, nato pa je pijavk vse manj. Na ščukah tega še nisem opazil. Zadeva vsekakor pusti na ribah posledice in sicer se vidijo rane tudi po tem ko pijavke zapustijo mesto sesanja. Če je to smrtno za ribo ali ne niti ne vem naj odgovorin na to temo kak strokovnjak s tega področja.
Lep pozdrav in dober prijem, Spletni portal namenjen vijačenju http://www.ribicija.info, Forum namenjen vijačenju http://www.forum.ribicija.info
Uporabniški avatar
Matija
Administrator foruma
Administrator foruma
 
Prispevkov: 4329
Pridružen: 17 Nov 2005 09:04
Kraj: Ljubljana
Član RD: RD Kocevje


Vrni se na Ihtiologija

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron

x