Smuč

veda o ribah ...

Moderator: nejcG

Smuč

OdgovorNapisal/-a storm » 02 Jun 2007 22:24

Evo nitje ,ker se lahko pogovarjamo vse o smuču. Tako da na dan z besedo :lol:
Aja skull kako je pol ta ribolovni režim na klivniku ,kokr jaz vem so tm dovoljene samo umetne vabe?
Mš lures
Uporabniški avatar
storm
Kralj voda
Kralj voda
 
Prispevkov: 1038
Pridružen: 25 Nov 2005 22:20
Kraj: Vodice

OdgovorNapisal/-a skull » 02 Jun 2007 22:31

ja za postrv samo umetne vabe
za smuca je tudi mrtva riba. smucev je pa precej notr se izjemno dobro drstijo.

tako da kot sem ze napisal kaj priporocam :)

bom sel pa sedaj tudi jaz eno popoldne mal pogledat kaj bo :) in kaj vec bom lahko takrat napisal :)

lp
skull
Anonimna ikra
Anonimna ikra
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 31 Maj 2007 11:49

OdgovorNapisal/-a skull » 02 Jun 2007 22:32

aja ce pa koga kaj bolj konkretno zanima naj kar vprasa ce bo v mojih moceh bom odgovoril :)
skull
Anonimna ikra
Anonimna ikra
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 31 Maj 2007 11:49

OdgovorNapisal/-a storm » 02 Jun 2007 22:54

Dobr to sploh nism vedu da je to dovoljeno. Sem mislil da za vse samo umetne vabe.
Mš lures
Uporabniški avatar
storm
Kralj voda
Kralj voda
 
Prispevkov: 1038
Pridružen: 25 Nov 2005 22:20
Kraj: Vodice

OdgovorNapisal/-a Daktari » 06 Jun 2007 20:47

skull napisal/-a:aja ce pa koga kaj bolj konkretno zanima naj kar vprasa ce bo v mojih moceh bom odgovoril :)

Ja pa me res nekaj zanima!!! Kje se da dobit čoln??? Karto namreč dobim na ribiški samo še čoln bi rabili pa kakšno informacijo kje naj ga preganjam.
Hvala za odgovore
http://www.ribolovkranj.mojforum.si forum Kranjskih ribičev
Daktari
Že videna mladica
Že videna mladica
 
Prispevkov: 230
Pridružen: 24 Nov 2005 22:12
Kraj: Zbilje

OdgovorNapisal/-a skull » 07 Jun 2007 14:15

daktari ja za coln je tko da kolikor je meni poznano ga tam ne izposojajo. to je stvar dogovora ce bi ti ga posodil kak ribic. Jaz si ga tudi sposodim od kolega ker svojega nimam tako da ti pri tem ne morem pomagati.
Za "preganjat" je pa meni najbolj vsec polovica jezera ki je dlje od jeza se pravi ne proti jezu pac pa stran od jeza :) pa ne po sredini jezera pac pa blizje bregovom :)

tako da za z mrtvo ribo colna niti ne rabis ker imas priblizno enake moznosti z obale kot pa s colna samo najti mors kak prostor kjer je v vodi zadost vej ob obali in ze imas moznosti :)

Se pa tudi zgodi da kak pametnjakovic pripravi teren za svoj lov in scisti prav vse veje iz vode in potem se cudi da kako nic ne prime tako je en takih unicil meni en ljubsih kotickov na jezeru. Ne vem ali eni res nimajo blage veze o tem kako je z lovom smuca ali kaj ... da ti gre in zvlece vse veje na suho ... jaooo z glavo v zid hehe...

lp
skull
Anonimna ikra
Anonimna ikra
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 31 Maj 2007 11:49

OdgovorNapisal/-a Daktari » 07 Jun 2007 20:41

Pol pa zrihtaj od kolega čoln pa greva v akcijo.
http://www.ribolovkranj.mojforum.si forum Kranjskih ribičev
Daktari
Že videna mladica
Že videna mladica
 
Prispevkov: 230
Pridružen: 24 Nov 2005 22:12
Kraj: Zbilje

OdgovorNapisal/-a skull » 07 Jun 2007 22:07

jah jaz bi ze sel sam res nimam casa ker imam ful dela :(

ce bom ze sel bom sel kdaj samo popoldan in to z obale na mrtvo ribo

zal ...

lp :)
skull
Anonimna ikra
Anonimna ikra
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 31 Maj 2007 11:49

OdgovorNapisal/-a Daktari » 08 Jun 2007 21:49

Pol mi pa zrihtaj telefonsko od prijatelja, da se z nji zmenim za čoln.
Že v naprej hvala
http://www.ribolovkranj.mojforum.si forum Kranjskih ribičev
Daktari
Že videna mladica
Že videna mladica
 
Prispevkov: 230
Pridružen: 24 Nov 2005 22:12
Kraj: Zbilje

OdgovorNapisal/-a skull » 25 Jun 2007 12:02

ja ucer popoldan sva se z zeno odpravila na smuca na kumulacijo klivnik..

lovila sva na mrtvo ribo. Vendar do mraka ni bilo niti znaka zivljenja v vodi razen zelenike so veselo pobirale musice. Nato pa se je zacelo. Prvo je zeni odpeljal vendar le kaka dva metra in se je ustavilo. Medtem ko sva oba opazovala ce se bo se kaj dogajalo z njeno palico je bila aktivnost ze na moji vendar noben opazil :oops: tako da sem ostal le brez ribe :)

Nato sem vrgel se enkrat tocno ob veje ki so bile v vodi. Bila je ze skoraj tema. Pocasi sva zacela pospravljati najine stvari le moja palica je bila se v vodi. Imela sva ze vse pospravljeno .. nahrbtnike na ramah in ko sme hotel vzeti se mojo palico sme opazil da se plovec premika. Pocakal sme da je odpeljalo in da s eje laks lepo napel in zategnil. Takoj sem zacutil da je na drugem koncu nekaj vecjega. Riba (zelo verjetno da smuc -- po obnasanju sodec) se je samo spustila do dna in obmirovala. Nikakor je nisme mogel dvigniti tako da sme dobil obcutek da je zapeto v kako koreniko. Samo vsake toliko sem zacutil po dva tresljaja ki sta mi dajala vedeti da je na drugi strani se vedno riba.

Po priblizno 10 minutah ko ga se vedno nisem mogel niti dvigniti od tal ... ce sem le malo bolj napel palico sta takoj sledila tista dva sunka in sem ze imel obcutke da se bo palica zlomila in sem moral nazaj popustiti.

Nato je pa samo zacelo odpeljevati zavora je bila nastimana dokaj mocno a je brezt problema odvijal poskusal sem ga kontrolirati a ni bilo nobenega ucinka. plaval je cisto po svoje in kar sem se najbolj bal se je tudi zgodilo sje je med korenike in tam s eje koncalo moje veselje :cry: rekel sme si se zadnji poskus in ga poskusal dvigniti malo bolj na silo in se je zgodilo :cry: kot sem opazil se mi je odtrgalo ravno na mestu kjer sem imel stisnjen svinec tako da mislim da sme ga stisnil malo prevec in da sem poskodoval laks :(

Bila pa je res velika riba ker sem ze prijel smuca 80 cm in v primerjavi z vcerjasnjim ni bil nic kaj primerljiv ..

no kar je je sedaj naj uziva se v svojem kraljestvu ga pa se kaj obiscem :)

to bi bilo za sedaj vse

lp
skull
Anonimna ikra
Anonimna ikra
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 31 Maj 2007 11:49

OdgovorNapisal/-a herc » 25 Jun 2007 12:17

Tole da bi bil smuc? hmmm tezka, bolj verjetno som :wink:
Uporabniški avatar
herc
Glavni med največjimi
Glavni med največjimi
 
Prispevkov: 812
Pridružen: 02 Apr 2007 18:18

OdgovorNapisal/-a skull » 25 Jun 2007 12:42

herc :) jah lahko samo v klivniku ni somov :wink: sem pa prejle govoril s kolegom je rekel da se mu je prejsnji teden kakih 50m stran od mesta kjer sem jaz lovil tik pred colnom odpel smuc 1m+
skull
Anonimna ikra
Anonimna ikra
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 31 Maj 2007 11:49

OdgovorNapisal/-a storm » 25 Jun 2007 14:17

Lahko pa da je bla kakšna vleka postrv napr. velika soška če so res notri bi lahko kakšna prijela tudi na mrtvo ribo.
Mš lures
Uporabniški avatar
storm
Kralj voda
Kralj voda
 
Prispevkov: 1038
Pridružen: 25 Nov 2005 22:20
Kraj: Vodice

OdgovorNapisal/-a skull » 25 Jun 2007 14:33

storm mocno dvomim v to ne bom rekel da ni mozno sam malo verjetno .... poleg tega je bila tud ura primerna za smuca :)

no vglavnem bilo je nekaj velikega :)
skull
Anonimna ikra
Anonimna ikra
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 31 Maj 2007 11:49

OdgovorNapisal/-a dioniz » 25 Jun 2007 18:35

Dokler ne bojo fotke ne bom vrjeu :lol:
Slika

once you pop, you can't stop ;)
Uporabniški avatar
dioniz
Administrator foruma
Administrator foruma
 
Prispevkov: 4719
Pridružen: 18 Apr 2006 01:06
Kraj: Koper-Olmo
Član RD: Koper

OdgovorNapisal/-a skull » 17 Jul 2007 19:29

no od zadnjega porocila sem se parkrat lovil smuca na klivniku a vedno samo prijemi in nic realizacij ... do vceraj :)

Vceraj sva se z zeno zopet odpravila vecer prebit ob vodi. Na jezero sva prisla okrog 6 zvecer. Nalovila zelenike in se odpravila na "obetavno" mesto. Vrgla sva ribi v vodo in cakala. Do priblizno 9 ure sta se ribi samo namakali. Nato pa najprej zgine en plovec in ko primem palico ter cakam da se laks napne ze vidim da je zginil tudi plovec pri zenini palici. Povem ji naj se prime palico in pocaka da zacne laks peljati z kolescka.

Jaz zategnem a je ze bilo med vejami :( nic snel se je.
Zategne ona palica upognjena zacne navijati in kar naenkrat popusti .. pol ribe manjka ... jah pac je zagrabil samo pri glavi ...

vrzeva z novimi ribami in cakava. kmalu zopet moj odpelje zategnem .. je upira se ... vlecem k sebi zena ze z podmetalko v roki caka in tik pred bregom se je odpel ...

Malo ze jezen cakam na novo akcijo samo kaj hoces tako je ko lovis na ribo .. nikoli ni zapetje prevec gotovo ...

sledilo se par prijemov vsega skupaj 8. Nato pa se zopet zacne potapljati zenin plovec. dajem ji navodila naj se pocaka. Ko odpelje kakih 10m laksa iz kolescka ji narocim naj zategne. zategne in ga ima. Spravi ga do obale jaz ga primem s podmetalko in zunaj je. 63 cm. Slikala nisva ker je fotoaparat ostal doma :(

Nato se nekaj prijemov a nic vec realiziranega. Vsega skupaj je bilo kako uro dogajanja nato se je umirilo in sva pospravila in odsla.
skull
Anonimna ikra
Anonimna ikra
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 31 Maj 2007 11:49

OdgovorNapisal/-a Matija » 17 Jul 2007 20:56

Lepo lepo, čestitke bolši polovici :D Naslednjič pa še fotoaparat.

LP,
M
Lep pozdrav in dober prijem, Spletni portal namenjen vijačenju http://www.ribicija.info, Forum namenjen vijačenju http://www.forum.ribicija.info
Uporabniški avatar
Matija
Administrator foruma
Administrator foruma
 
Prispevkov: 4329
Pridružen: 17 Nov 2005 09:04
Kraj: Ljubljana
Član RD: RD Kocevje

OdgovorNapisal/-a storm » 17 Jul 2007 22:29

A pa ti ti res loviš na klivniku al to loviš na moli ,ker jaz na klivniku še nism opazil zelenik. Al pa jih pač nism videl pa da so notr. Drugače pa čestitke za smuča.
Mš lures
Uporabniški avatar
storm
Kralj voda
Kralj voda
 
Prispevkov: 1038
Pridružen: 25 Nov 2005 22:20
Kraj: Vodice

OdgovorNapisal/-a skull » 17 Jul 2007 23:32

storm zagotovo klivnik :) tolk pa ja poznam ce sem usaj 15x na sezono tam ce ne ze veckrat :)

zelenik je pa itak ogromno sam ce jnih gres lovit jih je ze prvo dobro usaj nekaj nalovit v zbiralniku pod jezom ker prav na klivniku se zna zgodit da je tudi ne bos prijel :)

ja sedaj pa na dopust ... Mljet .... tam mal podvodnega .....

pol pa bomo vidli upam da se bojo reke kaj izboljsale pa muhart ko pridem domou ..

lp
skull
Anonimna ikra
Anonimna ikra
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 31 Maj 2007 11:49

OdgovorNapisal/-a Matija » 18 Jul 2007 08:31

Zelenike so, storm spomni se jih kako so plavale v plitvine pri rampi.

LP,
M
Lep pozdrav in dober prijem, Spletni portal namenjen vijačenju http://www.ribicija.info, Forum namenjen vijačenju http://www.forum.ribicija.info
Uporabniški avatar
Matija
Administrator foruma
Administrator foruma
 
Prispevkov: 4329
Pridružen: 17 Nov 2005 09:04
Kraj: Ljubljana
Član RD: RD Kocevje

Naslednja

Vrni se na Ihtiologija

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron

x