Bolen

veda o ribah ...

Moderator: nejcG

Re: Bolen

OdgovorNapisal/-a nejcG » 05 Jul 2008 14:46

Evo pravkar sem se vrnil z ribolova... Danes v največji vročini sem lovil brez zajlice, za vabo pa sem uporabil rapalin 4cm voblerček, mepse, žličke in probal sem tudi na malo večji vobler in sicer na rapalo super shad rap 9cm. Vse variante sem probal in noče. Včasih celo ko vaba nad balenom leti in ko vidi laks, se takoj obrne in gasa proč! :x Tak boječi so da je kr hudo! Nekajkrat mi je celo uspelo, da sem takšnemu 70cm bolenu potegno mimo glave rapalico in opet ništa! Samo obrne se. Ne vem no zakaj noče... So pa tak raubali da je blo kr hudo. Za jatami ribic se je pognal tudi v takšni 20cm globini da je kr špricalo. Samo opazoval sem lahko in nič druga! :| Napadajo samo jate ribic, za mojo vabo se pa nikakor ne zmeni.
Kastamsterja pa trenutno še nimam, ga pa imam namen čimprej kupit če ga bom videl v kakšni ribiški trgovini. Hvala za nasvete 8)
Just do it... home made baits maker, fisherman, preparator & moderator podforuma vijačenje
Slika
Uporabniški avatar
nejcG
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 2815
Pridružen: 21 Avg 2007 08:40
Član RD: RD Radlje

Re: Bolen

OdgovorNapisal/-a smesko92 » 05 Jul 2008 19:30

nejcG napisal/-a:Tak boječi so da je kr hudo!

Pičke :)

Probaj mu kakšnega belega črva (tvisterja) spustiti pred gobec, vsaj prijatelj ga je na to dobil. Drugače pa nevem kaj jim je, nekatere ribe imajo pač probleme shifty :?
ULTRAS LUBLANA
Uporabniški avatar
smesko92
Anonimna ikra
Anonimna ikra
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 11 Jun 2006 17:31

Re: Bolen

OdgovorNapisal/-a Matija » 05 Jul 2008 21:53

No morda bolj fluo oranžna ni slaba, sam lahko potrdim, daje omenjena barva zelo uspešna pri meni.
Lep pozdrav in dober prijem, Spletni portal namenjen vijačenju http://www.ribicija.info, Forum namenjen vijačenju http://www.forum.ribicija.info
Uporabniški avatar
Matija
Administrator foruma
Administrator foruma
 
Prispevkov: 4329
Pridružen: 17 Nov 2005 09:04
Kraj: Ljubljana
Član RD: RD Kocevje

Re: Bolen

OdgovorNapisal/-a nejcG » 06 Jul 2008 14:05

Matija na kakšne vabe fluo oranžne barve pa imaš uspeh? Vobler, silikon, meps?
Pri bolenu ker je tako zbirčen, je po mojem zelo pomembna tudi akcija vabe...
Just do it... home made baits maker, fisherman, preparator & moderator podforuma vijačenje
Slika
Uporabniški avatar
nejcG
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 2815
Pridružen: 21 Avg 2007 08:40
Član RD: RD Radlje

Re: Bolen

OdgovorNapisal/-a scukinho » 06 Jul 2008 14:41

Uf bolen :D , na Slivniškem sem jih dobil na vse sorte, na Krki na poper, navec jih je prijel na Heddon Lucky 13 in to ze kar solidni 60-70... Probaj za bolena voditi vabo malo hitreje.
Uporabniški avatar
scukinho
Vsem znana ščuka
Vsem znana ščuka
 
Prispevkov: 686
Pridružen: 15 Jul 2007 22:27

Re: Bolen

OdgovorNapisal/-a nejcG » 06 Jul 2008 15:08

@Scukinho
http://www.oldfishinglure.com/heddonant ... ucky13.htm
To? Kje si pa kupil to stvar? Kakšna barva bi bila najboljša? Si bom probal to sam narediti, ker v trgovini še nisem videl takšne vabe...
Upam da dobim kakšnega bolena. Hvala za informacije
Just do it... home made baits maker, fisherman, preparator & moderator podforuma vijačenje
Slika
Uporabniški avatar
nejcG
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 2815
Pridružen: 21 Avg 2007 08:40
Član RD: RD Radlje

Re: Bolen

OdgovorNapisal/-a Matija » 06 Jul 2008 15:40

Na fluo twister, mepps, rapala ...
Lep pozdrav in dober prijem, Spletni portal namenjen vijačenju http://www.ribicija.info, Forum namenjen vijačenju http://www.forum.ribicija.info
Uporabniški avatar
Matija
Administrator foruma
Administrator foruma
 
Prispevkov: 4329
Pridružen: 17 Nov 2005 09:04
Kraj: Ljubljana
Član RD: RD Kocevje

Re: Bolen

OdgovorNapisal/-a scukinho » 06 Jul 2008 16:38

To ja :) , kupil na e-bayu, mam 4 komade, ampak mi samo 1 dela kot je treba, drugi so neki stari... Jaz mam baby bass barvo, drugače pa mislim da tudi srebrna ni napacna, FT barve in podobno mi za bolena ne disijo, ceprav sem ga ze tudi na to dobil... Pa če boš delal sam, si probaj narediti manjsega z dvemi trojcki.
Uporabniški avatar
scukinho
Vsem znana ščuka
Vsem znana ščuka
 
Prispevkov: 686
Pridružen: 15 Jul 2007 22:27

Re: Bolen

OdgovorNapisal/-a tolkki » 31 Jul 2011 22:33

Hej, prišel iz Mure, kjer so boleni nenormalno ravbali.
Sicer nisem nič dobil, me pa zanima, kje konkreto bolen napada čisto na vrhu al tudi v globinah. Ker ga bom šal v kratkem spet lovit, bi rab bil pripravljen. Prosim za nasvete.
tolkki
Znani ostrižek
Znani ostrižek
 
Prispevkov: 377
Pridružen: 29 Okt 2009 20:33

Re: Bolen

OdgovorNapisal/-a nejcG » 15 Avg 2011 10:39

Jaz sem ulovil vse na globini od 0.001-0.50m. Tako da moj nasvet je da loviš bolj na površini, kjer se nahajajo tudi zelenike in podoben drobiž.
Just do it... home made baits maker, fisherman, preparator & moderator podforuma vijačenje
Slika
Uporabniški avatar
nejcG
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 2815
Pridružen: 21 Avg 2007 08:40
Član RD: RD Radlje

Re: Bolen

OdgovorNapisal/-a Falko » 24 Nov 2011 23:07

Mene zanima ena stvar glede te ribe...kolk zraste max? Pa kolk bi bla mera da bi lahko rekel, da si ujel trofejnega bolena?
Uporabniški avatar
Falko
Znani ostrižek
Znani ostrižek
 
Prispevkov: 312
Pridružen: 05 Apr 2009 12:35
Kraj: Kočevje
Član RD: Kočevje

Re: Bolen

OdgovorNapisal/-a nejcG » 24 Nov 2011 23:13

Tu je literatura, če pa vse drži je pa seveda drugo (120cm :)): http://sl.wikipedia.org/wiki/Bolen
Po mojem je takšen nad 70 že kr trofejni... Do kakšne velikosti zraste, bi pa rekel, da tja do enega metra, vsaj koliko spremljam tuje forume. Noben ni ulovil kakšnega nad meter think
Just do it... home made baits maker, fisherman, preparator & moderator podforuma vijačenje
Slika
Uporabniški avatar
nejcG
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 2815
Pridružen: 21 Avg 2007 08:40
Član RD: RD Radlje

Re: Bolen

OdgovorNapisal/-a Falko » 25 Nov 2011 01:25

Uff madona, kot lepa ščuka torej, prava mrcina (če to niso podatki malo tko, kot ščuke 150 cm v starih knjigah :D , no sicer pa je narava skrivnostna in dela čudeže). Samo sam pri nas nisem opazil večjih kot cca 70 cm (na oko).
Uporabniški avatar
Falko
Znani ostrižek
Znani ostrižek
 
Prispevkov: 312
Pridružen: 05 Apr 2009 12:35
Kraj: Kočevje
Član RD: Kočevje

Re: Bolen

OdgovorNapisal/-a Klamzi » 07 Jul 2012 22:56

nejcG napisal/-a:Evo pravkar sem se vrnil z ribolova... Danes v največji vročini sem lovil brez zajlice, za vabo pa sem uporabil rapalin 4cm voblerček, mepse, žličke in probal sem tudi na malo večji vobler in sicer na rapalo super shad rap 9cm. Vse variante sem probal in noče. Včasih celo ko vaba nad balenom leti in ko vidi laks, se takoj obrne in gasa proč! :x Tak boječi so da je kr hudo! Nekajkrat mi je celo uspelo, da sem takšnemu 70cm bolenu potegno mimo glave rapalico in opet ništa! Samo obrne se. Ne vem no zakaj noče... So pa tak raubali da je blo kr hudo. Za jatami ribic se je pognal tudi v takšni 20cm globini da je kr špricalo. Samo opazoval sem lahko in nič druga! :| Napadajo samo jate ribic, za mojo vabo se pa nikakor ne zmeni.
Kastamsterja pa trenutno še nimam, ga pa imam namen čimprej kupit če ga bom videl v kakšni ribiški trgovini. Hvala za nasvete 8)

Enako pri meni...
V večjem zalivu sem skozi celoten dan premetal celotno škatlo shallow vab, a boleni niso kazali zanimanja. So pa konstantno preganjali drobiž... in to na hard. Bilo jih je res dosti, večina krepko preko mere in kljub vročini, ki mi je kuhala možgane, lahko trdim da je bil vsaj eden preko metra :shock:
Ima kdo kakšnega (ne)skritega aduta za bolena? :mrgreen:
Uporabniški avatar
Klamzi
Že videna mladica
Že videna mladica
 
Prispevkov: 247
Pridružen: 03 Sep 2010 11:59
Član RD: RD Ruse

Re: Bolen

OdgovorNapisal/-a tolkki » 07 Jul 2012 23:07

Moj adut je rapala orginal firetiger 9. 3 komadi so padli. Pogoj voda mora bit sčiščena. Zdaj pri nas ne moreš lovit, preveč neviht v Avstriji in se pozna.
tolkki
Znani ostrižek
Znani ostrižek
 
Prispevkov: 377
Pridružen: 29 Okt 2009 20:33

Re: Bolen

OdgovorNapisal/-a nejcG » 09 Jul 2012 13:09

Ta moj post je star in takrat še nisem ulovil nobenega bolena, zgleda da nisem imel prave vabe. Je izbirčna in za**bana riba. Ulovil ga nisem dokler nisem v roke dobil monarch nemo, potem pa se je začelo... Ne da delam reklamo, hočem povedat, da vaba res dela, zgleda da je prave oblike in s tem prave vibracije, katera bolena spodbudi k prijemu. 4 komade sem ujel na nemo7 in enega na vera9. 4 v deroči vodi, kjer se akcija omenjenega voblerja zelo izboljša (poleg same vibracije trupa še šviga levo in desno in zelo dobro posnema ribji drobiž ki premaguje močan tok) in enega v mirni vodi. Slednjega sem dobil tako da sem ga zelo počasi z daljšimi presledki samo cukal po površju in tako vzpodbudil bolenovo zanimanje, nakar se je približal in ob poslednjem ''cuku'' vabo vsrkal.

Želim ti dober prijem, pa da vidimo kakšnega metraša 8)
Uporabniški avatar
nejcG
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 2815
Pridružen: 21 Avg 2007 08:40
Član RD: RD Radlje

Re: Bolen

OdgovorNapisal/-a Klamzi » 09 Jul 2012 13:45

Hvala obema za nasvet.
nejcG, a torej šviga za kakšen meter levo, desno? Meni se je ta nemo 7 zdel "pokvarjen", ravno zaradi tega šviganja levo in desno, pa tudi na globino več kot meter ga nisem spravil, vglavnem obnašal se je zelo čudno, zato sem ga že prvi dan pospravil na dno škatle :)
Uporabniški avatar
Klamzi
Že videna mladica
Že videna mladica
 
Prispevkov: 247
Pridružen: 03 Sep 2010 11:59
Član RD: RD Ruse

Re: Bolen

OdgovorNapisal/-a nejcG » 09 Jul 2012 14:22

Ja v močnem toku kar fejst šviga levo in desno. Res ja da ne gre več kot 1m globoko, bolen itak na površju lovi. Napaka da si ga pospravil :wink: :D
Uporabniški avatar
nejcG
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 2815
Pridružen: 21 Avg 2007 08:40
Član RD: RD Radlje

Re: Bolen

OdgovorNapisal/-a tolkki » 10 Jul 2012 12:34

Kot je že Nejc povedal, bolen bo na vrhu napadel. Nemo je dobra izbira, čeprav jaz zdaj več na rapaline orginalke lovim. Probavaj, probavaj in slej ko prej bo ruknilo. Jaz sem na svojega prvega bolena čakal več kot leto, zmetal boga pa pol, na koncu pa pogruntal, kako, kje se ga da ulovit. Sedaj pa za vodo.
tolkki
Znani ostrižek
Znani ostrižek
 
Prispevkov: 377
Pridružen: 29 Okt 2009 20:33

Prejšnja

Vrni se na Ihtiologija

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron

x